Hamile Kalmak İçin En İyi Seks Pozisyonları Nelerdir?

Hamile Kalmak İçin En İyi Seks Pozisyonları Nelerdir?

Her seks pozisyonu hamile kalmak için uygun değildir. Bu yazımızda “Hamile Kalmak İçin En İyi Seks Pozisyonları Nelerdir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Hamilelik için çiftlerin uygun oldukları dönemi ayarladıktan sonraki aşaması cinsel birleşmenin olduğu pozisyonlardır. Her pozisyon hamile kalınabilmesi için uygun olmaz. Çiftler arasında normal bir birliktelik sonrasında hamilelik oluşması için spermlerin vajinaya belirli hızda ve uygun pozisyonda hareket etmesi gerekir. Bu pozisyonların belli başlıları; en uygun pozisyon erkeğin üstte, kadının altta yatış pozisyonudur. Her açıdan bu pozisyon uygundur. Hem çiftlerin cinselliği doruk noktasında yakalamaları, hem de hamile kalınabilmesi için idealdir. Buna ek olarak aynı pozisyonda iken kadının kalçalarını yukarı aşağı hareket ettirerek penise uzanması spermlerin yolunu bulmasında fayda sağlayacaktır.

Hangi Seks Pozisyonları Hamile Kalmak İçin Uygundur?

Diğer pozisyonlardan biri, erkeğin ve kadının yana dönük vaziyette, yüzleri karşılıklı olacak şekilde, kadının tek bacağını erkeğinin kalçasının üstüne koyarak olandır. Spermlerin yumurtalıklara direk ulaşmasına yardımcı olacaktır. Birde kadının diz ve dirsek üstünde durduğu pozisyon şekli vardır. Kadın az bir açı ile öne eğik durumda olduğunda ideal bir pozisyondur. Bu pozisyon, sperm sayısı düşük olan erkeklerde daha etkilidir. Erkeğin üstte olduğu başka bir pozisyon durumunda kadının kalçaları altına yastık yerleştirilir. Bu şekilde pelvisin yükseltilmesi spermlerin doğru yönde ilerlemeyi gerçekleştirmesi ve hamileliğin gerçekleşmesine faydalıdır. Dikkat edersek pozisyonların hepsinde erkeğin üstte olması anlatılmaktadır. Çünkü spermler penis doğrultusunda vajinaya oradan da yumurtalıklara ulaşacağını tahmin edebiliriz.

Ancak; kadının üstte olduğu durumlarda veya oturur pozisyonlarda, hatta ayakta olan cinsel birlikteliklerde hamileliğin gerçekleşmesi hemen hemen imkansızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir