Hamilelik Belirtileri En Erken Ne Zaman Belli Olur?

Hamile kalmaya çalışıyorsanız bu konu tam size göre. Hamilelik belirtileri ile kafanızı yormayın. Aslında ilk olarak şunu söylemek isteriz ki her şeyi doğal akışına bırakın. Regl tarihinizi saymaya ya da kaç gün geçti stresinden öncelikli olarak kurtulun ve gününüzü yaşamaya devam edin.

Peki, hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur? diye merak ediyorsanız buyurun cevaplayalım. Genellikle adet tarihinin geçilmesi ile anlaşılan olası gebelik durumlar günümüz teknolojisi ile çok daha erken zaman dilimlerine yayıldı. Özellikle eczanelerde satılan ve ortalama 25 lira olan erken gebelik testleri ilişkiden bir hafta sonra size hamile olup olmadığınızı söylüyor.  Her ne kadar büyük iddia ile piyasaya giriş yapsalar da birçok kişi bu testleri kullandığında olumsuz sonuç alıp daha sonra hamile olduğunu öğrendiklerini de eklemeden yapamıyorlar.

Gebelik Testleri Kesin Sonuç Vermeyebilir

Sizler elbette özel bir hastalık durumu vesaire varsa erken gebelik testi yapıp şansınızı deneyebilirsiniz. Bunun aksi durumlarında size doktorların önerisi mutlaka regl tarihinin geçmesini beklemek hatta geçtikten birkaç gün sonra yapmak çok daha olumlu sonuç verecektir. Bazen birkaç öncesinden yapılan testlerde pozitif sonuç çıktığı halde kadın doktora gittiğinde hamile olmadığını öğrenebiliyor. Bu aslında birçok kadında olan bir durumdur ve gayet doğaldır. Hemen hemen birçok kadında gebelik başlamadan sonra erebiliyor ve bu çok kısa döngüde kadınları şaşırtabiliyor.

Sizler adet tarihiniz geçtikten 3 gün sonra eczaneden 5 TL civarında satılan idrar da hamilelik testini evde en erken saat diliminde yapıp test edebilirsiniz. Çift çizginin çıkması ya da belirli belirsiz çıkması bile hamile olduğunuzun göstergesidir. Ama şunu unutmayın ki doktorlar çocuğunuzun kalp atışını duymadığı sürece asla hamile tanısını koymazlar. Çoğu gebelik maalesef daha bu ilk aşamada sonlanabiliyor.

Eğer pozitif yani gebelik testinde çift çizgiyi gördüyseniz artık bir doktora gitme zamanı gelmiştir. Doktora gidip düzenli olarak kan sayımı yaptıracak ve artan değerlerin olumlu olması sonucunda ise 1 ay gibi bir süre sonra kalp atış sesini duyabileceksiniz. Böylelikle sizlerde geleceğin annesi olma yolunda ki 9 aylık bir yolculuğa başlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir