İlk Defa Cinsel İlişkiye Gireceklere Tavsiyeler

İlk Defa Cinsel İlişkiye Gireceklere Tavsiyeler

Bu yazımızda ilk defa cinsel ilişkiye gireceklere tavsiyeler vereceğiz. Kültürümüzde gerdek gecesi olarak adlandırılan ilk gecede eskiden beri inanışlar tabular bulunmaktadır. Bunların bazıları günümüze kadar gelmiştir, hatta bu ilk gecenin gelenekleri bazı bölgelerimizde de devam etmektedir. Ama artık bu gelenek eskisi kadar önem taşımamaktadır. İnsan nüfusunun çoğalması hayat ve yaşam koşullarının değişmesi ile birlikte gelenek olmaktan çıkmış hatta unutulmuştur. Günümüzde sadece genellikle Doğu Anadolu bölgesinde sürdürülmektedir. Kaynanalar gelinlerinin gerdek gecesi sonrasında çarşaflarını görmek isterler, bu nedenden dolayı töre ev namus cinayetleri de yaşanmaktadır. Fakat bazı büyükşehirlerde ise tamamen önemsenmeyen bir durum haline gelmiştir. Bu yüzden karşınızdaki kişinin yaklaşımı ile birlikte takip ettikleri töre değerlerini de bilerek hareket etmelisiniz.

İlk Gece Tedirginliği

İlk geceden genellikle genç adaylar çekinirler ve korkarlar, günümüzde diğer gençler tarafından da oldukça normal karşılanmaktadır. İlk gecede kızlar ve erkekler de korkular yaşarlar. Sadece kızların veya sadece erkeklerin korktuğu bir durum değil her iki cinsiyette ilk gecede tedirginlik yaşamaktadır. Erkeklerde sertleşmeme korkusu bayanlarda ise kızlık zarı korkusu vardır. Her cinsel ilişkide kızlık zarı yırtılıp kanamayabilir, bu daha sonraki süreçlerde de gerçekleşebilir. Kadın bunun için cinsel ilişkiye iyi hazırlanmalıdır. Kadına çok sert davranan partnerler ve istenmeyen tecavüz gibi olaylar kadın üzerinde olumsuz psikolojik ve fiziksel etkiler bırakabilir.

Yumuşak Hareketler Yapın. Heyecanlanmayın

İlk ilişkide kadın ilişkiye iyi şekilde hazırlanmalıdır. Erkeğin burada sert hareketler yapmaması önemlidir. İlk ilişkide ağrılı olaylar yaşanmaması için ön sevişmenin uzun tutulması gerekmektedir. Bölgede yeterli kayganlık sağlandığında ve sert hareketlerden kaçınılması durumunda kadın fazla bir ağrı hissetmemektedir. Yumuşak ve olağan durumlarda kanama oldukça normaldir fakat her kızlık zarında da kanama olmayabilir. Kanın sürekli akması durumunda doktora başvurulmalıdır.  Kızlık zarında çok ince damarların bulunması halinde bazı genç kızlarda kanama olayı yaşanmayabilir. Burada çiftlere düşen en önemli etken ön sevişmeyi uzun tutmak ve sabırlı olmaktır. Erkek partnerine oldukça nazik davranmalı ve ilk ilişkide anlayışla karşılamalıdır. Kadın ise partnerine hazır olduğunun mesajını net şekilde vermeli ve kendini doğru bir şekilde ifade etmelidir.

İlk defa cinsel ilişkiye gireceklere tavsiyeler yazımız ile size püf noktası olabilecek detaylardan bahsettik. Umarız aklınıza takılan sorulara cevap vermişizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir