İyi Bir Hamilelik Dönemi Nasıl Geçirilir?

İyi Bir Hamilelik Dönemi Nasıl Geçirilir?

Daha sağlıklı bir gebe olmak iyi bir hamilelik dönemi için gereken ön koşullar vardır. Sağlığınıza en fazla derecede özen göstermelisiniz. Yalnızca fiziksel sağlığınıza değil, aynı zamanda psikolojik sağlığınıza da son derece dikkat etmelisiniz.  Kesinlikle ağır eşyalar kaldırmayın ve ağır etkinliklerden uzak durun. Şayet bir işte çalışıyorsanız gene kendinizi çok fazla yormayın. Hatta doktorunuz sizin çalışmamanız gerektiğini öneriyorsa, çalışmamalısınız.

Sigara kullanmayın ve alkol almayın bunun dışında, sigara içilen ortamlardan da kesinlikle uzak durmalıdır. Beslenmenize özen göstermeniz aşırı ciddi bir şeydir. Düzenli bir beslenme alışkanlığını elde etmelisiniz. Hatta beslenmenizi de olumlu bir şekilde belirteceği doğru hamilelik dönemi kapsamında yapmanız daha yerinde olacaktır.

Hamilelikte Yapılmaması Gerekenler

Kendinize belirlediğiniz o doğru hamilelik dönemi yapılmaması gerekenler kapsamında bazı şeyleri yapmaya çalışın. Aşırı zayıf olmanız ve ya çok kilolu olmanız sizin düşük ağırlıklı bebek ya da doğumu zorlaştıracak biçimde yüksek ağırlıklı bir bebek dünyaya getirmenize neden olabilir. Soğuk algınlıklarından ve gripten korunmak için hassas davranın.

Hamilelikte Yapılması Gerekenler

Hamilelik dönemi ile ilgili ona her süre doğruları söyleyin. Onun açıkladığı hususlara aynen uyun. Kontrollerinizi derli toplu olarak yaptırın. Yakın çevreniz ve özellikle eşiniz sizin en önemli yardımcınız olacaktır. Onların da sizi ne kadar önemsediğini bilin. Eşlerin ve çocukların birbirlerine gösterecekleri sevgi ve saygı bir hayli önemlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir