Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı gerek isteyerek, gerekse de istemeden de olsa bozulabilir. Kadınları oldukça rahatsız eden ve çeşitli sosyal sorunlar yaratmasına neden olan kızlık zarı hem geçici olarak, hem de kalıcı olarak dikilebilmekte, onarılabilmektedir. Kızlık zarı dikimi bekaretin yenilenmesi olarak da kabul edilmekte, bilinmektedir. Kızlık zarı, vajinanın hemen önünde yer almaktadır. Kızlık zarı pek çok farklı nedenlerden dolayı yırtılabilir iken vajinanın hemen 2-3 cm. içerisinde yer almasından dolayı bozulma nedenleri artmaktadır.

Kızlık zarı dikimi operasyonları cerrahi işlem ile gerçekleştirilmekte ve pek çok farklı yöntem ile tedavi edilmektedir. Tıp dilinde kızlık zarı operasyonları “ hymenoplasty “ olarak bilinmektedir. Genital estetik ameliyatlar kategorisinde yer almakta olan kızlık zarı dikim operasyonları kalıcı ve geçici olarak uygulanabilmektedir. Kalıcı olarak gerçekleştirilmekte olan kızlık zarı dikimi işlemlerinde aşağıdaki iki yöntem hastanın durumuna göre uygulanır;

  • Flep Yöntemi
  • Mikrocerrahi Yöntemi

Kızlık zarı dikimi işleminin uzman bir jinekolog tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Uzman doktor tarafından gerçekleştirilecek olan kızlık zarı dikiminde hem riskler azalmakta hem de operasyonunun başarı oranı artış göstermektedir.

Geçici kızlık zarı dikimi ise düğün tarihinden yaklaşık 1 hafta öncesine kadar yaptırılmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi ile İlgili Bilgiler

Genç veya yetişkin kadınlar yaşadıkları talihsiz cinsel deneyimler sonrasında kızlık zarını tekrar diktirmek, onarmak istiyor. Aynı zamanda kızlık zarı sadece cinsel ilişki ile değil sert bir baskı veya mastürbasyon sonrasında da yırtılabilmektedir. Bununla birlikte kadınların aklındaki sorular ise kızlık zarı dikimi operasyonlarının başarı oranı ve riskleri oluyor.

Kızlık zarı dikim ameliyatları alanında uzman jinekologlar tarafından gerçekleştirilen operasyonlardır. Uzman jinekologlar dışında herhangi bir kişi veya doktora kızlık zarı dikimi yaptırmamanız gerekmektedir. Kızlık zarı dikimi, kızlık zarı yapısı bulunan tüm kadınlara sorunsuz olarak gerçekleştirilebilen operasyonlardır.

Kadınların en çok aklına takılan konulardan biri ise kızlık zarı dikim işlemlerinin ne zaman yapılacağına dairdir. Öncelikle bu işlemin herhangi bir süresi bulunmamaktadır. Hatta hamilelik dönemini başarılı bir şekilde atlatan kadınlar da kızlık zarı dikimi yaptırabilirler. Kızlık zarı dikim operasyonlarında ilişkiye ne zaman girildiğinin veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığının da herhangi bir önemi bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir