Kondom Nasıl Kullanılır?

Yapılan araştırmalar sonucu ortaya konan verilerde kişilerin prezervatif hakkında en çok sorduğu soru “Kondom Nasıl Kullanılır?” şeklindedir. Prezervatifin doğum kontrolü sağlayan bir yanı bulunmaktadır. Fakat bu işlevini doğru bir şekilde yerine getirebilmesi için prezervatifin düzgün bir şekilde kullanılması ve takılması gerekir.

Prezervatif / Kondom Nasıl Kullanılır?

Prezervatifin bir cinsel organ ile temas halinde olunmadan önce takılması gerektiği konusunda sanırım herkes hemfikirdir. Bu nedenle sürtünme, boşalma öncesi gibi anlardan biraz önce takılan prezervatif etkili bir koruma sağlamaz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da kondomun kalitesi ve sağlamlığıdır. Düz bir mantıkla pahalısı daha iyidir diyebiliriz.

Kondom kullanımının sık olması daha iyi olacaktır. Yalnızca kadının adet döngüsünde olmadığı zamanlarda kullanmak yerine her deneyimden önce kullanmaya özen gösterin. Böylelikle risk çok daha aşağılara inecektir.

Kondomun nasıl takılması gerektiği ile ilgili pek çok soru bulunuyor. Şimdi gelin buna bir göz atalım.

Kondom Nasıl Takılır?

Kondomun rezervuar olarak adlandırılan ucu baş ve işaret parmakları arasına alınır ve iç tarafın yönü belli edilir. Prezervatifin iç kısmı dışarıya doğru katlanmaktadır. Bu bilgi sayesinde iç kısmını rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

Kondom, rezervuar ucundan tutularak penis başının üstüne konulur. Rezervuar olarak adlandırılan uç kısımda hava kalmamasına özen göstermelisiniz. Bu sayede boşalma sırasında meydana çıkan meniler rahat bir şekilde rezervuar uca yerleşecektir. Çoğu kişi işin bu noktasına pek dikkat etmez. Fakat bu oldukça önemlidir.

Rezervuar uçtan tutularak penis başına yerleştirilen kondom, bu aşamadan sonra halka kısmının iteklenmesiyle penisin köküne kadar götürülür. Bu işlemi yaparken kondomun kolaylıkla açılıp açılmadığını kontrol ediniz. Böylelikle yanlış takıp takmadığını onaylamış olursunuz.

Kondomun rezervuar olarak adlandırılan ucundan hava kalmamasını sağladıktan ve rahat bir şekilde kondomun penis köküne doğru iteklenmediğinden emin olduysanız kullanıma hazır demektedir.

Son olarak söylemek gerekir ki bu işlemleri yapmadan önce penisin sert olması gerekmektedir. Aksi takdir de hava ve boşluklar meydana gelerek istenmeyen kazaları ortaya çıkarabilir. Kondomun çıkarılması içinde penisin yumuşamasını beklememelisiniz. Penis hala sert iken bu işlemi yapmanız meni sızmasını engelleyecektir. Ayrıca her kondomun yalnızca bir kez kullanılabileceğini de unutmamalısınız.

Bu yazımızda “Kondom Nasıl Kullanılır?” sorusuna yanıt verdik. Cinsel ilişkini en önemli kısımlarıdan biri olan orgazm anına kendinizi nasıl hazırlayacağınızı öğrenmek için “Kendinizi Orgazma Hazırlamanın Yolları” yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir