Midem Bulanıyor, Başım Dönüyor Hamile Miyim?

Korkulan Soru “Midem Bulanıyor, Başım Dönüyor Hamile Miyim?”

“Midem Bulanıyor, Başım Dönüyor Hamile Miyim?”. Birisi bize bu cümleyi kurduğunda aklımıza ilk gelen şey bunu yaşayan insanların hamile olduğudur. Hatta toplumda cinsiyet fark etmeksizin birisi başım dönüyor, midem bulanıyor dediğinde hamilesin diye dalga geçilir. Bundan önce hamileliğin bu belirtiler dışında başka belirtileri de vardır. Aynı şekilde bu şikayetler başka bir hastalığın belirtişe de olabilir. bunun için böyle bir durum ile karşılaşmanız sizin ya da size böyle diyen birisinin hamile olduğu anlamına gelmez.

Hamileliğin Belirtileri ve Aşamaları

Öncelikle hamilelik belirtilerini ve aşamalarından bahsetmek gerekir. Kadının hamile kalabilmesi için öncelikle en temel şey kadının yumurtlama sisteminde veya erkeğin sperm üretme sisteminde bir bozukluk olmaması ve yumurtlama döneminde cinsel birleşmenin gerçekleşmesidir. Hamile kalmak için ilk aşama budur eğer bundan önce böyle bir aşama yaşamadıysanız ve böyle belirtiler karşısında kalmışsanız hamile olduğunuz en son aklınıza gelecek şey olmalıdır. İnsanlar günlük yaşamlarında da mide bulantısı baş ağrısı, baş dönmesi, kusma, halsizlik belirtileri yaşarlar bunlar hamilelik belirtileri olsa bile eğer cinsel bir birleşme olmadıysa hamilelik kanısından söz etmek mümkün değildir.

Eğer hamile kalmak isteyen kadınlar bu belirtileri yaşıyorlarsa hamile olmaları ihtimali vardır. Bunun için ilk önce adet döngülerini takip etmeleri lazım, daha sonra belirtiler de baş göstermeye başlamışsa bir hamilelik testi yapılmalıdır. Hamilelik testlerinde genellikle eczanelerde satılanlarda  % 95 bir oran üzerinden hamile olduğunuzu tespit edebilmektedir. Hamilelik testlerinin de yanılma olasılığı vardır. Hamilelik testi yapılırken idrara kan karışması sonucunda da hamile olsanız bile sonuç negatif çıkabilir. bundan sonraki aşama bir doktora başvurup hastanede test yapılmasıdır.

Gebelik Testi Yapın

Eğer baş dönmesi ve mide bulanması belirtileri yaşıyorsanız ve hamilelik testi yaptırmışsanız ve test pozitif çıkmışsa hamilesiniz demektir, ama bu testleri yaptırmanıza rağmen test negatif çıkmış ve bu belirtiler hala devam ediyorsa başka bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. baş dönmesi ve mide bulanmasının bir çok nedeni vardır.

Hamilelik testleri ve tanılarından sonra sürekli bir baş dönmesi mide bulanması hissediyorsanız kulakta bulunan vücudun dengesini sağlayan sıvının enfeksiyon kapması sonucu bu belirtiler gözlemleniyor olabilir. hatta mideniz bulanıyor küsme hissi yaşıyorsanız büyük ihtimalle midenizi de üşütmüş olabilirsiniz. Bu belirtiler genellikle hamilelik belirtileri olsa da başka sebeplerden dolayı da karşımıza çıkabilir.

Henüz hamile değilseniz ve hamile kalmak istiyorsanız. Hamile kalmak için en iyi aeks pozisyonları nelerdir? yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir