Oral Seks Nedir, Nasıl Yapılır?

Oral seks, diğer bir tanımla ağızdan ilişki manasına gelen oral seks, cinsel ilişki türlerinden bir tanesidir.

İnsanların cinsel organları ağız ve dil hareketlerine karşı oldukça hassastır. Bu hassasiyet kişiye büyük bir zevk vermektedir. Bu nedenden ötürü memeli hayvanların neredeyse tamamında ağız yoluyla cinsel bölgelerin uyarılması durumu yaşanır.

Oral Seksin Faydaları Nelerdir?

Oral ilişkilerde bir kurtarıcı unsur olarak karşımıza çıkabilir. Bazen ilişkiler içerisinde kişiler arasından bir tanesi daha erken orgazm geçirebilir. Bu nokta da orgazm olmayan kişi için oral seks deneyimi ilişkinin cinsel evresi için kurtarıcı bir nitelik taşımaktadır. Ayrıca tahmin edebileceğiniz üzere oral seksin kızlık zarına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Bekârete önem verenlerin başvurdukları yöntemler arasında yer almaktadır. Kızlık zarına herhangi bir zararının olmamasından dolayı hamilelik riski de barındırmaz. Son olarak büyük bir cinsel haz verir. İlişkilerinde monotonluk yaşayanlar ya da farklı deneyimler de bulunmak isteyenler için iyi bir seçenektedir.

Oral Seksin Zararları Nelerdir?

Cinsel organlar içerisinde bazı hastalıklar bulunabilir. Eğer ki böyle bir durum var ise bu hastalıklara sebep olan mikroplar ve virüsler ağız yoluyla vücuda taşınabilir. Bununla birlikte ağız kısmında bazı yaralar ve uçuk olarak adlandırılan durum ortaya çıkabilir.

Oral Seks Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yapılacak ilk ve en önemli iş cinsel organların iyi bir şekilde yıkanıp temizlenmesidir. Bunun yanı sıra oral seks sırasında cinsel bölgelerin diş darbelerine maruz kalmamasına dikkat edilmelidir. Diş darbeleri cinsel organın tahrip olmasına sebebiyet verebileceği gibi karşınızdaki kişinin de zevk yerine acı duymasına neden olacaktır.

Bunun yanı sıra çiftlerin arasındaki iletişim de oldukça önemli. Bu zevk almak adına yapılan bir eylemdir. Bu nedenden ötürü eğer ki taraflardan herhangi biri bu işten zevk almıyorsa ileriki dönemlerde olumsuzluklar ortaya çıkabilir. Sadece partnerinizin çıkardığı seslere bakmayıp onun düşüncelerini de sorup öğrenmek en doğrusu olacaktır.

Oral Seks Nasıl Yapılır?

Kadının cinsel bölgesindeki en hassas ve duyarlı kısım klitoris olarak adlandırılan yerdir. Dil ve dudaklar aracılığı ile bu kısım uyarılmalıdır.

Erkeklerde ise en hassas ve duyarlı bölge penisin baş ve arka bölgesidir. Dilin bu kısımlarda gezdirilmesi ve ağız ile penisin kavranmasıyla uyarılma yapılmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir