Orgazm Süresi Nasıl Uzatılır?

Orgazm süresi bir çok sebebe göre değişkenlik gösterir. Orgazm süresini artırmak için ilk önce, seks yapan iki tarafın da kendi vücudunu çok iyi tanıması gerekir. Sizi vücudunuzun hangi noktasının daha çok uyardığını, hangi pozisyonlarda daha uzun süre zevk aldığınızı, size nasıl ve nereden dokunulmasından hoşlandığınızı bilmeniz gerekir.İkinci olarak kendinizle ilgili bu bilgileri çekinmeden karşınızdaki partnerinize söylemeniz, ondan bu durumlara dikkat etmesini istemeniz ve sizin de onu dinleyerek onun zevk alması için uğraşmanız gerekir. Çünkü seks eğer hem kendinizi hem de karşı tarafı düşünerek yaparsanız zevk veren bir durum olacaktır.

Oyuncaklar ve Kitaplardan Faydalanın

Öte yandan her çiftin kendi içindeki dinamiği de farklıdır, siz ve eşinizin birlikte en iyi olduğunuz pozisyonları bulmanız gerekir. Bu pozisyonları bulmak için yeniliklere açık olmalı, sık sık yatakta yeni şeyler denemeli ve sizi en iyi hissettireni bulmalısınız. Kimi zamanlar seks oyuncakları kullanmayı da deneyebilirsiniz. Taocu Seks ya da Kamasutra gibi seks öğütleri içeren klasikleşmiş kitapları okumak ya da “role play” yani fantezi oyunları yapmak da orgazma sizi yaklaştırır ve süresini artırır

Orgazm süresini uzatmak amacıyla yapılabilecek bir başka şey de, ön sevişmeyi gerekli uzunlukta tutmaktır. Ön sevişmeyi kısa tutmak hazır değilken gerçek sekse geçmenize neden olarak orgazmı zorlaştırır, uzun tutmak ise orgazm anına varamadan vücudunuzun yorgun düşmesine ve gerçek seksin kısa sürmesine neden olur. Üst üste bir kaç kere sevişmek yerine bir kaç gün üst üste ama daha az sayıda seks yapmak da orgazm konusunda daha iyi sonuç almanızı sağlar.

Orgazm Süresi Nasıl Uzatılır?

Ayrıca sevişirken orgazma odaklanmak yerine o an aldığınız zevki düşünmek, karşınızdaki insanla yakınlığın ve sıcaklığın tadına varmak ve onun bedenini tanımaya çabalamak sizi orgazma daha çok yaklaştıracaktır. Son olarak çekinmeden orgazm hakkında partnerinizle konuşmak da sizi rahatlatacaktır. Unutmadan orgazm süresi bir çok sebepten dolayı uzayıp kısalabilir. Hayatınızdan stresi uzaklaştırmak orgazm süresini de fazlasıyla artıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir