Öneriler:

Anal Seks Pozisyonları

Anal Seks Pozisyonları

 

Gelin dürüst olalım. Seks konusunda genellikle açık görüşlü bir tutuma sahip olanlarımız için dahi anal seks düşüncesi hala biraz korkutucu bir biçimde görünebilir. Birçok nedenden dolayı, anal seks en son sınır ve adeta kırmızı çizgidir.

Anal sekse ilişkin geleneksel ve dinsel tutumlar, bekarete önem veren kadınların bu tarz bir birleşmeye yönelmesi gibi durumlar anal seks hakkında birçok yanlış anlaşılmayı da beraberinde getirmiştir. Elbette anal seks başlangıçta acı verici olduğu düşünülebilir fakat bu durum partnerlere bağlıdır.

Psikolojik açıdan rahatlamak, çeşitli kayganlaştırıcılar kullanmak, ön sevişmeyi uzun tutmak ve bazı seks oyuncaklarını kullanmak partneri anal sekse hazırlayacaktır. Doğru pozisyonu seçmek de en az diğer faktörler kadar önemlidir. Burada sizler için hazırladığımız zevk alma olasılığınızı artıracak anal seks pozisyonları

 Not: İlk kez anal deneyim yaşayacaksanız anal seks öncesi yapılması gerekenler hakkında yazmış olduğumuz yazıyı okuyup ve ardından buraya dönebilirsiniz.

Anal Seks Pozisyonları 

1. Yalancı Doggy Pozisyonu

Anal Seks Yalancı Doggy Pozisyonu

https://www.womenshealthmag.com/sex-and-love/g19686611/anal-sex-positions/

Anal seks denilince akla gelen ilk pozisyon şüphesiz doggydir. Yalancı Doggy pozisyonu penetrasyon açısından mükemmel bir pozisyondur. Anüste yer alan sinirlerin çoğu ilk iki inç içerisinde yer alır. Bu yüzden anal deneyimi olmayanlar için bile uyarım sağlayabilmenin en iyi yoludur.

2. Kucak Pozisyonu

Anal Seks Kucak Pozisyonu

Kucak pozisyonunda partner yatağın kenarına veya sandalyenin kenarına oturur. Diğer partner ise sırtı ona gelecek şekilde döner. Bu pozisyon anal sekste yeni olanlar için ideal olan pozisyonlardan birisidir. Çünkü penisin çıkarılması diğer pozisyonlara göre nispeten kolaydır. Ayrıca kucakta olan partner hızı ve yönlendirmeleri kendi isteğine göre ayarlayabilir. Hızlanabilir, yavaşlayabilir ya da daha derinlere inebilir.

3. Spoon (Kaşık) Pozisyonu

Anal Seks Kaşık Pozisyonu

Yan yana uzanan partnerlerin bir kaşığı andıracak şekilde birbirlerine temas ettikleri bir pozisyondur. Vajinal ve anal seks için en rahat olan pozisyonlardan birisidir. Bu pozisyonda anal birleşme gerçekleşirken partneriniz dudaklarını ve ellerini kullanabilir. Parmakları ile sizi uyarabilir.

4. Cowgirl Pozisyonu

Anal Seks Cowgirl Pozisyonu

Cowgirl pozisyonunda kadın, sırtüstü uzanan partnerinin üstüne çıkar. Kadının üstte olduğu en bilinen seks pozisyonlardan birisidir. Partnerlerin göz teması kurmaları bu pozisyonu daha ateşli kılar. Erkek, kadının vücuduna rahatlıkla dokunabilir. Kadının klitorisini uyarabilir. Kadın da kendi hızında hareket ederken ellerini partnerinin göğsüne ya da omuzlarına sabitleyebilir.

5. Lotus Pozisyonu

Anal Seks Lotus Pozisyonu

Lotus pozisyonu vajinal cinsel birleşmenin en samimi ve romantik pozisyonlardan birisidir. Yatağa ya da koltuğa oturan partnerin kucağına yüz yüze geleceğiniz şekilde oturduğunuz bir pozisyondur. Anal versiyonu da tıpkı vajinal versiyonu gibi samimi ve romantik gelebilir. Çünkü partnerler birbirine oldukça yakındır ve tüm vücutları temas halindedir. Ancak bu pozisyonu anal seks için denerken dikkatli olmakta fayda vardır. Oldukça derin bir hisse sahip olduğu için yavaş hareket etmek bu pozisyonda anüsün zedelenmemesi için önemlidir. 

Bonus: Back It Up Pozisyonu

Anal Seks Back it Up Pozisyonu

Bilindik anal seks pozisyonlarından sıkılanlar için denenebilecek farklı pozisyonlardan birisidir. Yatakta yan uzanan partnerinizin arkasına geçip penisinizi anüse yerleştirdiğiniz bir pozisyondur. Bu pozisyonda hız ve hareket kontrolü son derece önemlidir. Bu pozisyon sırasında erkek, vajina ve klitoris uyarımını kolaylıkla gerçekleştirip kadını orgazma ulaştırabilir.