Öneriler:

Erkekler için Mastürbasyon

Erkekler için Mastürbasyon

Erkekler için mastürbasyon kuşkusuz çok önemlidir. Tıbbi açıdan bakıldığında mastürbasyon, cinsel dürtülerini tatmin etmek ve cinsel yaşamda neler istediklerini keşfedebilmek adına bir araç işlevi görmektedir. Latince’deki masturbare (elle bozmak) fiilinden türeyen mastürbasyon kelimesi, günümüzde, kişinin kendi kendisini el ya da başka araçlar kullanıp tatmin etmesi sayesinde cinsel doyuma ulaşmasına karşılık gelmektedir. Dolayısıyla mastürbasyonu cinsel ilişkinin yerini tutan bir oto-erotizm ya da özdoyum olarak tanımlamak mümkündür. Cinsel partneri olmayan ya da cinsel ilişki yaşayamayacak durumda olan kişiler için mastürbasyon kaçınılmazdır. Çünkü kişi mastürbasyon yoluyla rahatlar ve gevşer. Böylelikle mastürbasyon, kişinin cinsel anlamda neyi sevdiğini, neyin onu rahatlattığını ve neyin daha fazla haz verdiğini anlamasına yardımcı olur.

Mastürbasyon, en yaygın cinsel aktivitelerden birisidir. Fakat ilginçtir ki en çok ayıplanan cinsel aktivite yine mastürbasyondur. Bu durum da birtakım cinsel mit ve tabuları ortaya çıkarmıştır. “Mastürbasyon yapmak penis boyunun uzaması durdurur.”, “Cinsel ilişki esnasında iktidarsızlığa yol açar.”, “Çok mastürbasyon yapan kişiler erken boşalır.” ve “Mastürbasyon yapmak kısırlığa yol açar.” gibi cinsel mit ve tabularla sıklıkla karşılaşırız. Fakat cinsel hayatı olmayan erkekler için, üretilen spremlerin ve biriken enerjinin boşaltılması bir zorunluluktur. Dahası yapılan araştırmalar 20-50 yaşları arası, düzenli mastürbasyon yapan erkeklerin ciddi bir hastalık olan prostat kanserine daha az yakalandığını saptamıştır. Bu açıdan mastürbasyon sağlıklı bir uygulamadır ve mastürbasyon yapmaktan utanılmamalıdır.

Erkekler nasıl mastürbasyon yapar?

https://www.zanzu.de/tr/cinsellik/seks/mastuerbasyon/

Erkekler nasıl mastürbasyon yapar?

Erkekler mastürbasyon yaparken genellikle sağ elleri ile kavradıkları penislerini, avuçlarının içinde aşağı ve yukarı götürerek, penis ucunda dairesel hareketler yaparak ya da iç çamaşırları üzerinden penislerini okşayarak kendilerini tatmin ederler. Çünkü erkeklerin cinsel odakları doğal olarak penisleridir dahası penislerinin baş kısmıdır. Bu yüzden erkekler mastürbasyon esnasında farklı ritmik hızlarla penislerinin baş kısmını uyarabilirler.

Mastürbasyon yaparken ritim, erkekler için oldukça önemlidir. Sevilen ritmi bulmak da zaman ve pratik gerektirmektedir. Herkes birbirinden farklıdır ve farklı şeylerden daha fazla haz alır. Bazı erkekler hızlı ritimleri keyifli bulsa da bazı erkekler yavaş ritimlerin tadını çıkartmaktadır. Bu noktada penisinizi keşfetmek için ellerinizi nasıl kullanacağınızın bir sınırı yoktur.

Mastürbasyon esnasında farklı fanteziler kurmak ve erotik görsellerden faydalanmak hem kolay uyarılmayı sağlamakta hem de mastürbasyondan alınacak hazzı arttırmaktadır. Sadece sırt üstü uzanarak mastürbasyon yapmaktansa ayakta, sandalyede oturarak ya da başka pozisyonlarda mastürbasyon yapmak erkeklerin cinsel hazlarını keşfetmelerine katkı sağlayabilir. Sabit bir pozisyonda hızlıca mastürbasyon yapmaktansa kişi, farklı şeyler deneyerek alacağı hazzın süresini uzatabilir. Çünkü yapılan mastürbasyon cinsel ilişki hissine ne kadar yakın olursa o kadar etkili olacaktır. Bu noktada erkekler, cinsel ilişki hissine ulaşmak için elleri dışında mastürbatör ve seks oyuncakları da kullanabilirler.

Erkeklerde Mastürbasyon

https://melmagazine.com/en-us/story/is-masturbating-your-way-out-of-depression-the-ultimate-lifehack

Kapak fotoğrafı: https://network23.org/birseyinanilari/2014/06/03/erkekler-nasil-masturbasyon-yapar-3/