Öneriler:

Eşcinsel Kadınlar (Lezbiyenler) Nasıl Seks Yapar?

Eşcinsel Kadınlar (Lezbiyenler) Nasıl Seks Yapar?

Homoseksüellik yani diğer adıyla eşcinsellik, aynı cinsiyete sahip bireyler arasında kurulan duygusal ya da cinsel bağı tanımlamak için kullanılır. Dolayısıyla eşcinsel bir kadının fantezilerini süsleyen bir kadındır. Arzuları ve duygusal bağ kurma eğilimi yine kadınlara yöneliktir. Eşcinsellik evrimsel süreç açısından normal kabul edilen bir durumdur. Fakat dini eğilimler ve yetersiz cinsellik eğitimi gibi sebeplerden dolayı eşcinseller ötekileştirilir. Dahası seksin sadece kadın ve erkek arasında yapılabilen bir eylem olarak görülmesi işleri daha karmaşık kılar. Lezbiyen seks hakkında birçok mitin olmasından dolayı da seks konusunda kendinizi eğitmeniz önemlidir. Unutulmaması gereken bir nokta da lezbiyen seksin biseksüelleri, panseksüelleri ya da interseks bireyleri de içerebileceğidir.

Lezbiyen sekse nereden ve nasıl başlanmalı?

İlk olarak yapılması gereken kendinizi ve bedeninizi tanımak olmalıdır. Bu noktada mastürbasyon yapmak hem rahatlamanızı sağlar hem de size neyin iyi geldiğini keşfetmenize yardımcı olur. Böylece partneriniz ile fantezilerinizi ve arzularınızı daha rahat paylaşabilirsiniz. Partnerinizle konuşmak, neyden hoşlandığını ya da neyi denemek istediğini anlamak adına da önemlidir. Çünkü her beden ve her anatomi birbirinden farklıdır. Bir kişinin zevk aldığı şey başka birisi için zevkli olmayabilir. Ama merak etmeyin iki kadının seks yapabileceği birçok alternatif pozisyon vardır. Nereden başlayacağını bilmeyen lezbiyen çiftler için bu yazı yol gösterici olacaktır.

Lezbiyen Seks Pozisyonları

1. 69 Pozisyonu

Altmış dokuz pozisyonu, sadece lezbiyenler için değil tüm cinsiyetler için klasikleşen favori pozisyonlardan birisidir. Her iki partnerin aynı anda haz almasını kolaylaştırır. Bu pozisyonda çiftler kimin üstte ya da altta olacağını değiştirebilir. Partnerlerden birisi sırt üstü uzanırken, diğeri onun üzerine uzanarak ayaklarına doğru bakar. Altmış dokuz pozisyonu esnasında partnerler birbirlerinin vajinalarına aynı anda temas edip birbirlerine oral seks yapabilirler. Bu pozisyonda partnerler ayrıca yan yana uzanmayı deneyebilirler. Böylece pozisyona farklılık katarlar.

Lezbiyen 69 Pozisyonu

https://www.shape.com/lifestyle/sex-and-love/lesbian-sex-positions?slide=8e3e17a1-1f78-4d0c-8b6e-499534712116#8e3e17a1-1f78-4d0c-8b6e-499534712116

2. Yüze Oturma ve Ters Yüze Oturma Pozisyonu

Oral seks seven kadınlar için bu pozisyonlar vazgeçilmezdir. Yüze oturma pozisyonu esnasında partnerlerden birisi sırt üstü uzanırken diğer partner vajinasını partnerinin yüzüne yaslar. Bu pozisyonda partnerler birbirleri ile göz teması kurabilir ve böylece hazzı paylaşabilirler. Ters Yüze oturma pozisyonunda ise değişen tek şey partnerlerden birinin diğerine poposunu dönmesidir. 69 pozisyonunu andıran bir görüntü söz konusudur fakat partnerlerden sadece birisi oral seks yapar. Bununla birlikte oral seks esnasında partnerin klitorisi ile oynamak ve hazzı artırmak mümkündür.

Lezbiyen Yüze Oturma PozisyonuLezbiyen Ters Yüze Oturma Pozisyonu

3. Misyoner

Misyoner pozisyonu, heteroseksüel çiftler dışında lezbiyen çiftler tarafından da sıklıkla kullanılır. Bu pozisyon, normal misyoner pozisyonuna benzer. Partnerlerden birisi sırt üstü uzanırken diğeri ise partnerinin bacakları arasına girer. Partnerler ya elleri ve parmaklarını kullanarak iç ve dış dudakları uyarıp mastürbasyon yapmayı deneyebilirler. Ya da yapay penis kullanmayı tercih edebilirler. Yapay penisi partnerler sıra sıra kullanabilir olması da bu pozisyonun en büyük avantajıdır. Ayrıca bu pozisyon esnasında partnerler birbirleri ile öpüşecek ve göz teması kuracak kadar yakın olurlar. Daha fazla haz isteyenler ise meme uçlarını dille ya da elle uyarabilirler.

Lezbiyen Misyoner Pozisyonu

4. Yüz yüze pozisyon

Bu pozisyon hem uygulaması en kolay pozisyonlardan biridir hem de duygusal açıdan çiftleri doyuracak bir pozisyondur. Partnerler yüz yüze bakarlar aynı zaman da vücutları oldukça yakın temastadır. Partnerlerden biri sırt üstü uzanırken diğeri, partnerinin üzerindedir. Bu pozisyonda partnerler vajinalarını birbirine temas ettirebilir ya da vajinasını partnerinin bacağına doğru bastırabilir. Aynı zamanda öpüşüp birbirlerini de okşayabilirler. Bu pozisyon ön sevişme için ideal pozisyonlardan birisidir. Partnerler bu pozisyon esnasında birbirlerini fazlasıyla uyarabilir.

Lezbiyen Yüz Yüze Pozisyon

5. Kaşık Pozisyonu

Kaşık pozisyonu, yakın ve duygusal temastan hoşlanan çiftler için mükemmel bir pozisyondur. Bu pozisyonda her iki partner de yan yana uzanır. Partnerlerden biri, diğerinin arkasına geçer. Kaşık pozisyonu partnerlerin hayal gücüne göre kişiselleştirilebilir. Arkada olan partner yapay penis kullanabilir ya da seks oyuncaklarını bir kenara bırakacak sadece eli ile partneri tatmin edebilir. Partnerinin klitorisini okşayabilir ya da parmaklayabilir. Pozisyonu daha zevkli kılmak için partnerini öpebilir.

Lezbiyen Kaşık Pozisyonu

Lezbiyen Çiftlerin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lezbiyen çiftlerin dikkat etmesi gereken en önemli husus el hijyenidir. Parmaklama, okşama ve klitorisin uyarılması söz konusu olduğundan el hijyeni şarttır. Ayrıca parmaklama esnasında tırnakların uzun olması acılı olabilir ya da vajinal kesik ve yırtılmalara yol açabilir. Bu da enfeksiyonlara yol açar. Dolayısıyla ellerin önceden yıkanması ve tırnakların kısa olması önemlidir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise seks oyuncaklarının dezenfekte edilmesidir. Yeterince dezenfekte edilmeyen seks oyuncakları da vajinal enfeksiyonlara yol açabilir ve cinsel sağlığınızı tehdit edebilir.